slider dachy2

Dach jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych domu, spełnia wiele ważnych funkcji, dlatego bezwzględnie musi być wykonany z należytą starannością. Wszelkie kompromisy lub brak doświadczenia w wykonywaniu tego elementu bardzo szybko dają o sobie znać w mniej lub bardziej nieprzyjemny sposób. Po pierwsze i najważniejsze dach chroni budynek przed warunkami atmosferycznymi, po drugie pełni rolę izolacji termicznej i po trzecie stanowi element dekoracyjny. Dobrze wykonany dach musi uwzględniać wszystkie te trzy elementy, co wbrew pozorom jest  trudne do wykonania. Aby osiągnąć zamierzony cel potrzebny jest materiał dobrej klasy oraz fachowcy z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, którzy będą go potrafili odpowiednio wykorzystać.

Firma nasza wykonuje więźby dachowe z wysokiej jakości drewna KVH oraz BSH, jest to drewno klejone, suszone komorowo, czterostronnie strugane z fazowanymi narożnikami. Belki klejone warstwowo BSH, wytrzymują dużo większe obciążenia, nie wykręcają się i ze względu na swoją estetykę pozwalają na wykonanie więźby widocznej na całej swojej powierzchni, również wewnątrz budynku. Do obróbki drewna używamy specjalistycznych narzędzi renomowanych firm, co pozwala wykonać nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje. Nasze dachy wykonujemy zgodnie z prawidłami sztuki budowlanej, zwracając szczególną uwagę na efekt wizualny.

Wykonujemy zarówno dachy standardowe z klasycznie ułożonymi warstwami, jak i dachy dla domów energooszczędnych i pasywnych z izolacją nakrokwiową płytami z pianki PUR/PIR, jednak naszym sztandarowym produktem są dachy z widoczną konstrukcją wewnątrz.

Jakość naszych prac została doceniona na bardzo wymagającym rynku niemieckim, gdzie do teraz wykonujemy część naszych zleceń. W celu weryfikacji jakości naszych prac zapraszamy do galerii, a w razie potrzeby również na spotkanie bezpośrednie oraz prezentację wykonanych przez nas zleceń.